Usługa

Pomagamy chronić dane Abonenta domeny!

Usługa Ochrony Danych Abonenta domeny, świadczona przez Whois Data Protection, pozwala Abonentowi na skuteczną ochronę danych poprzez zastąpienie ich danymi naszej firmy. Jest to szczególnie ważne dla osób fizycznych, którym dajemy możliwość ochrony swojej prywatności zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Warto zaznaczyć, iż użytkownik naszej usługi nadal pozostaje pełnoprawnym Abonentem domeny. W związku z tym dane Abonenta pozostają takie same, z tą różnicą, iż nie są widoczne dla osób zainteresowanych, które przeglądają bazę WHOIS.

Korzyści płynące z Usługi Ochrony Danych Abonenta domeny w bazie WHOIS:

  • Ochrona prywatności – dane Abonenta nie będą widoczne dla użytkowników korzystających z bazy WHOIS.
  • Użytkownik może w każdej chwili aktywować lub usunąć usługę.
  • W przypadku posiadania wielu domen globalnych Abonent sam decyduje, dla których z nich ukryć dane.
  • Abonent ma pełną kontrolę nad domeną – w każdej chwili może dokonać zmiany konfiguracji, a także ma możliwość zmiany lub aktualizacji swoich danych.
  • Każdy e-mail kierowany do Abonenta domeny będzie automatycznie przekazywany na jego rzeczywisty adres e-mail. To Abonent decyduje z kim chce się skontaktować.

Jeśli domena, dla której świadczymy nasze usługi, zainteresowała innego użytkownika i chciałby się skontaktować z jej Abonentem, wszystkie wiadomości zostaną automatycznie przekazane na adres e-mail Abonenta domeny. Ponadto, jeżeli ktoś będzie chciał skontaktować się telefonicznie z Abonentem, zostanie poproszony o wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. W przypadku, jeśli Abonent otrzyma korespondencję pocztową, zostanie poinformowany o możliwości jej odbioru.

Whois Data Protection Sp. z o.o. świadczy usługi najwyższej jakości, zapewniając pełne bezpieczeństwo danych Abonenta domeny globalnej. Celem naszej firmy jest ochrona prywatności klientów, a nie ukrywanie działań niezgodnych z prawem. Jeżeli posiadasz informacje o nielegalnym lub naruszającym dobre obyczaje działaniu Abonenta domeny, skontaktuj się z nami.